Biuro dla agencji interaktywnych

Agencje interaktywne zwykle działają wyłącznie w sferze wirtualnej, w zależności jednak od stopnia rozwoju firm, konieczne jest wzięcie pod uwagę ewentualnych spotkań z klientami. Nie można więc powiedzieć, że firma internetowa nie powinna mieć profesjonalnej siedziby.

Oczywiście być może nie będzie konieczności dbania o każdy szczegół, niemniej jednak powinno się dołożyć starań, aby zarówno sprzęt komputerowy, jak i układ wnętrza, utrzymane był w odpowiedniej estetyce i zachowywały (przynajmniej pozory) profesjonalizmu. Nieco inaczej wygląda to wtedy, kiedy działamy jako freelancerzy, zwykle bowiem miejscem pracy jest nasze własne mieszkanie, jednak kiedy zamierzamy funkcjonować jako niezależna firma, musimy wziąć pod uwagę to, że stajemy przed koniecznością zorganizowania miejsc pracy dla swojego personelu oraz wydzielenia przestrzeni, w której możliwe byłoby prowadzenie negocjacji, podpisywanie umów czy też tworzenie strategii marketingowych.

Budowanie wizerunku firmy jest poważnym i żmudnym przedsięwzięciem, dlatego też jego początek powinniśmy upatrywać w możliwości pokazania się od jak najlepszej strony. Jeżeli będziemy podchodzić lekceważąco do własnego wizerunku, z pewnością będziemy odbierani jako firma niegodna uwagi i zaufania.