Lokalizacja biur

Lokalizacja biura uzależniona jest od wielu czynników, warto więc dużo wcześniej zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od wynajmowanej przestrzeni. W pierwszej kolejności warto zadbać o zasięg działania prowadzonego przez nas przedsięwzięcia.

Jeżeli nastawieni jesteśmy na obsługę konkretnych, stałych klientów, lokalizacja nie ma aż tak dużego znaczenia, niezbędne jest jednak dołożenie starań, aby w pobliżu znajdował się parking czy też komfortowe miejsca postojowe, a siedzibę swobodnie można było znaleźć na mapie. Nieco inaczej prezentuje się to w przypadku tych firm, które otwarte są dla przechodniów, konieczne w takiej sytuacji jest zadbanie o to, aby biuro znalazło się w bezpośrednim sąsiedztwie największych skupisk ludzkich. W przeciwnym razie straci się szansę na to, aby być dostępnym (i widocznym) dla klientów.

Decydując o konkretnym miejscu dobrze by było nie zapomnieć o własnych pracownikach, przede wszystkim dlatego, że to oni będą spędzać w biurze najwięcej czasu. Dojazd musi być więc komfortowy, niezależnie od zastosowanego środka transportu, a wokół znajdować się powinny np. sklepy spożywcze.